ליהיא טל

שמי ליהיא, בת 30, מתל אביב. הנני בוגרת תואר ראשון, B.E.D, בחינוך מיוחד וספרות עברית (סמינר לוינסקי, ת״א) ותואר שני, M.A, בטיפול רגשי – ביבליותרפיה (אוניברסיטת חיפה).

את מסלולי התחלתי כתלמידה שנדרשה להשקיע שעות רבות וארוכות בדרך להצלחה במשימות, שלאחרים היו מובנות וטבעיות יותר. אובחנתי בגיל צעיר כזוכה בהפרעת קשב ומאז אני משתכללת ומתאהבת בתחום הלימוד יחד עם הלמידה עצמה.

ניסיוני מונה לימוד בבית ספר יסודי ובחטיבת ביניים כמחנכת ומתמחה למקצועות השפה. הכיתות אותן ניהלתי היו המיוחדות, הקטנות והמורכבות ביותר. (כיתות ללקויי למידה והפרעות רגשיות). בנוסף התמחיתי עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים בתחום בריאות הנפש. טיפלתי בתלמידים במסגרות הלימודיות (המיועדות לילדים ומתבגרים המאובחנים עם קושי רגשי) וכן בבית חולים שלוותה – במחלקת אשפוז מבוגרים.

חזוני האישי תומך בעבודה בשני תחומים אלו ורואה אותם כקשורים וכבונים זה את זה לאורך שנות ההתמחות והעבודה. אני רואה בעבודתי מסע מאתגר שהצלחתו תלויה באפשרות לייצר שינוי במצבי החיים השונים, נוקשים ככל שיהיו. אמונתי היא שהשינוי קיים וכי בעבודה תהליכית ומעמיקה נמצא גם בהישג יד.

אודות המחבר