רוזלין משען

רוזלין משען,

בעלת B.ed  בחינוך מיוחד ותעודת הוראה רב גילי א' – יב', מנחת קבוצות הורים לילדים בעלי לקויות למידה ו \או הפרעות קשב וריכוז, מקימה ומנהלת את "רוזלין – אבחון,טיפול והוראה מותאמת".

אני מורה מזה 12 שנה בחינוך המיוחד. לאורך השנים חנכתי כיתות של החינוך המיוחד ובשנים האחרונות מלמדת כמורת שילוב בבית ספר יסודי. עבדתי ועדיין עובדת עם ילדים בעלי מגוון רחב של לקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז, קשיים רגשיים, התנהגותיים ונפשיים.

במהלך השנים למדתי והתמקצעי בתחומים שונים בחינוך המיוחד ובכלל. למדתי הוראה מתקנת באמצעות כתב תנועה, התמחיתי בלקויות למידה ואסטרטגיות למידה, שילוב אומנויות ככלי חינוכי טיפולי, הנחיית קבוצות הורים לילדים בעלי לקויות למידה ו \או הפרעות קשב וריכוז, מורה כמאמן, טיפול באמצעות תדרי אור ועוד…

הידע שרכשתי והניסיון שצברתי בעבודה עם ילדים בעלי צרכים שונים והוריהם מאפשר לי לזהות באופן מדויק את הקושי אצל הילד. דרך הכירות אישית עם הילד, זיהוי כוחותיו ויכולותיו, תוך פניות המכילה בתוכה הקשבה עמוקה לצרכיו ולקשיו, מאפשרת לי למצוא את הדרך המתאימה ביותר ללמידה משמעותית עבורו. למידה חוויתית ומעצימה המביאה להישגים יפים בפרק זמן קצר וזורעת בילד אמונה בעצמו וכוח להמשיך הלאה.

אני מאמינה, כי בכל ילד יש את הכוח הטמון בו להביא עצמו לשינוי ולהצלחה אם רק מאמינים בו ומראים לו את הדרך.

ורואה חשיבות רבה בשיתוף ההורים בכל התהליך תוך מתן כלים להתמודדות עם הילד בבית, בבית הספר ובחברה. השיתוף בתהליך העבודה עם הילד מעצים לא רק את הילד אלא גם את ההורה.

הבעל שם טוב אמר "האדם נמצא במקום שהמחשבה שלו נמצאת"

הקמתי יחד עם מטפלים ומורים מוכשרים ובעלי ניסיון וידע רב את רוזלין אבחון, טיפול והוראה מותאמת מתוך אמונה שברגע שמשנים את דרך החשיבה למקום ששם רוצים להיות, שם נמצאים. לכל אחד יש את הבחירה החופשית ואת הזכות והיכולת לשנות את המציאות הקיימת ולהתמודד עם כל קושי בעזרת כוח המחשבה, הדמיון, האמונה ודמות אחת שתראה לו את הדרך הנכונה והמתאימה לו.

אודות המחבר